Pizza Kutularında Uzi Marka Silah

Dinçer GÖKÇE

Anucurlar çetesine yönelik kapsamlı bir soruşturmasına neden olan olay geçen 19 Ağustos gecesi yaşandı. Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memurları Hakan Telli, Ahmed Yasin Çevik ile Beytullah Öztürk, gelen bir ihbar üzerine Anucurlar çetesinin ‘hücre evi’ olarak kullanılan bir adresi takibe aldı. Yapılan takip esnasında, binadan çıkan kurye kılığındaki Görkem Doğan ile Kadir Taşdemir’in üst araması yapıldı. Bu kişilerin elindeki pizza kutusunda Uzi marka bir silahın olduğu görüldü.

HÜCRE EVİNDE CAN PAZARI YAŞANDI

Ekipler, Doğan ve Taşdemir’in kelepçeleyerek güvenli bir noktaya bıraktı. Polis memurları Telli ve Çevik, binanın 5’inci katında bulunan daireye çıktı. Dairede, Diyar Anucur, Ozan Anucur ile Akın Aksaray bulunuyordu. Bu kişiler, polislerin eve girmesine izin vermedi. Bu esnada, Diyar Anucur uzun namlulu silahla polislere kurşun yağdırmaya başladı. Ozan Anucur ise, Çevik’in başına silah dayadı. Yaralanan polis memurlarından Telli ve Çevik kanlar içindeyken daireden çıkabildi.

Ağır yaralanan Telli yaşamını yitirdi, Çevik ise hastaneye kaldırıldı. Bu sırada, olay yerinden kaçmaya çalışan Diyar Anucur polisler tarafından vuruldu. Anucur da hayatını kaybetti.

RAKİP GRUPLA KANLI HESAPLAŞMA

Savcılık iddianamesine göre, yurtdışında bulunan Sinan Anucur’un lideri olduğu örgüt uyuşturucu ve silah ticareti ile etkinliğini artırmaya başladı. Grup, başka çete grupları ile de kanlı bir hesaplaşmanın içine girdi. ‘Gündoğmuşlar’ olarak bilinen grubun lideri Uğurcan Gündoğmuş ile de husumet yaşadı. Anucurlar ve Gündoğmuşlar arasında yaşanan çatışmalarda Mehmet Emin Kalkan ve Ramazan Arslan öldürülen isimler arasında yer aldı. Anucurlar, Barış Boyun grubuna karşı da Fransa’da öldürülen Halil Ay ile ortak hareket etti.

HALİL AY İÇİN İNTİKAM YEMİNİ

Örgütün lider kadrosunda yer alan Ozan Anucur’un, Halil Ay’ın öldürülmesinden sonra “Savaşta kazanmak kadar kaybetmek de mücadelenin parçasıdır. öldürmek kadar ölmek de yaşamın doğallığı içindedir. Dostumuz kardeşimiz Halil Ay’ı bugün yaşanan saldırıda kaybettik. Kanını yerde bırakanın kanı kurusun…” yönündeki mesajı iddianamede yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir