Beklemeye değer! MSI, oyun ve iş monitörlerini tanıttı

MSI, COMPUTEX 2024’te oyuncular ve profesyoneller için gelişmiş özelliklere sahip yeni monitörlerini tanıttı. Şirket, yapay zeka destekli dünyanın ilk oyun monitörü MEG 321URX QD-OLED monitörünün yanı sıra, çift modlu MPG 321CUPF ve çoklu monitör kurulumları için PRO MP252 E2 modellerini de duyurdu. Ek olarak, MSI Cubi NUC serisi mini PC modelleri de COMPUTEX 2024 Sürdürülebilir Teknoloji Ödülü’nü aldı.

MEG 321URX QD-OLED

MSI, MEG 321URX QD-OLED modeliyle oyun monitörlerinde yapay zeka desteğini bir adım ileri taşıyor. 4K UHD Quantum Dot OLED panel, gerçekçi renkler, yüksek kontrast oranı ve neredeyse anında tepki süresiyle üst düzey bir görüntü kalitesi sunuyor.

Oyunculara rakiplerine karşı önemli bir avantaj sağlayan yapay zeka destekli özellikler ise monitörün en dikkat çekici yenilikleri arasında yer alıyor. MSI’ın AI Skysight teknolojisi oyun içi mini haritayı gerçek zamanlı olarak analiz ederek düşmanların ve diğer önemli unsurların konumlarını tespit ediyor. Bu bilgiler de oyuncuya sezgisel bir arayüzle aktarılıyor.

Ayrıca yapay zeka destekli sağlık, keskinlik, ruh hali ve cephane takibi gibi özellikler de her zaman oyun içi karakterin durumuyla ilgili anlık bilgi sağlıyor. Bu monitörün bir diğer dikkat çekici özelliğinin de oyunculara kendi ihtiyaçlarına ve oyun stillerine göre özelleştirebilecekleri bir yapay zeka modeli oluşturma imkanı sunması olduğunu belirtelim.

MPG 321CUPF

MSI MPG 321CUPF, çift modlu tasarımıyla oyunculara hem görüntü kalitesi hem de hız konusunda en iyisini sunuyor. Zira kullanıcılar tek bir monitörde 4K UHD (3840×2160) çözünürlükte 160Hz yenileme hızıyla veya FHD (1920×1080) çözünürlüğe geçiş yaparak 320Hz yenileme hızıyla oyun oynayabiliyor.

Böylece hikaye odaklı, açık dünya gibi görselliğin ön planda olduğu oyunları yüksek çözünürlük ve detayda deneyimlemek istediklerinde 4K@160Hz modunu, FPS ve yarış oyunları gibi hızın önem taşıdığı oyunlarda ise FHD@320Hz modunu seçerek daha akıcı bir oyun deneyimi yaşayabiliyorlar.

PRO MP252 E2

MSI PRO MP252 E2 özellikle çoklu monitör kurulumları için tasarlanan şık bir monitör. Dört tarafı çerçevesiz tasarımı sayesinde birden fazla monitörü yan yana kullanıldığında neredeyse tek ekranmış gibi kesintisiz bir görüntü deneyimi sunuyor.

Bu özellik tasarım ve video düzenleme gibi çalışma alanı gerektiren işlerde avantaj sağlıyor. 120Hz yenileme hızı ile standart monitörlere göre daha akıcı bir görüntü sağlayan PRO MP252 E2, göz koruma özellikleriyle de uzun süreli kullanımlarda göz yorgunluğunu düşürüyor.

MSI Cubi NUC Serisi

MSI Cubi NUC serisi mini PC’ler COMPUTEX 2024’te kazanmış oldukları Sürdürülebilir Teknoloji Ödülü ile hem güçlü performans hem de çevreye duyarlılık konusunda öne çıkıyor. Kompakt tasarımlarıyla dikkat çeken bu cihazlar geri dönüştürülmüş malzemelerden üretiliyor ve düşük enerji tüketimiyle dikkat çekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir